5fc4fb2a24b6adfbe3736be6 EVSE |Станици за полнење на електрични возила (EV) - Injet

1996 година

27 години искуство

Успешни искуства

Injet New Energy (порано позната како Weiyu Electric), е подружница во целосна сопственост на котирана компанија (Акции: 300820)-Sichuan Injet Electric Co., Ltd, основана во 1996 година. Injet New Energy е производител специјализиран за професионални Истражување и развој и производство на станици за полнење ЕВ.

Injet New Energy е првиот кинески производител на полначи за електрични возила што го доби UL сертификатот за полнач од ниво 2.По завршувањето на проектот за проширување на станицата за полнење на нови енергетски возила во изградба, капацитетот за производство на 400.000 AC полначи и 12.000 DC полначи ќе се додаваат секоја година.

Слободно контактирајте со вашиот доверлив производител на полначи за ЕВ!

Најпродавани производи

Ние се концентрираме на иновативна, одржлива, нова технологија за истражување и развој за да ги направиме нашите производи повеќе заштеда на енергија

Успешни случаи

Имаме искусни технички тимови за да обезбедиме професионални решенија.

Ние сме компатибилни со сите брендови на возила со приклучок

 • АЛФА РОМЕО
 • астон мартин
 • Ауди
 • БЕНТЛИ
 • BMW
 • БУЈК
 • КАДИЛАК
 • CHEVROLET
 • CITROEN
 • FIAT
 • ХАВАЛ
 • HONDA
 • INFINITI
 • ЈАГУАР
 • ЏИП
 • КИА
 • ЛЕНД РОВЕР
 • ЛЕКСУС
 • МАСЕРАТИ
 • Mercedes-Benz
 • МГ
 • MINI
 • NISSAN
 • PEUGEOT
 • ПОРШЕ
 • паметен
 • тојота
 • фолксваген
 • волво
 • 北京汽车
 • 红旗
 • 吉利汽车
 • 江淮汽车
 • 长安汽车
 • 中国一汽

Испратете ни ја вашата порака: