5fc4fb2a24b6adfbe3736be6 Кои сме ние - Sichuan Injet New Energy Co., Ltd

КОЈ Е ИНЏЕТ НОВА ЕНЕРГИЈА?

Sichuan Injet New Energy Co., Ltd, е подружница во целосна сопственост на Sichuan Injet Electric Co., LTD., потпирајќи се на 27-годишното развојно искуство на Injet и силниот технички тим.Се фокусираме на производството, развојот и дизајнот на EVSE модулите вклучуваат куп/станица за полнење EV.Имаме повеќе од 50 дизајнерски патенти и дизајниравме, развивме и произведевме AC полнач за електрични возила Swift Sonic Cube Nexus Blazer Vision серијата, DC EV полнач Ampax, кои задоволуваат различни стандарди за полнење EV, како што се Energy Star, UL, CE, GB/T и ги исполнуваат различните барања за моќност на опремата за полнење EV.Нашите производи не се продаваат само во Кина, туку се извезуваат и во САД, Британија, Германија, Франција, Италија, Србија, Полска, Русија, Индија, Австралија и во други десетици земји и региони.

Во исто време, формиравме професионална група за истражување и развој, тим за технологија, продажба и услуги по продажбата.Можеме да обезбедиме персонализирани решенија за опрема за полнење ЕВ за глобалните клиенти, достапни се нарачки OEM и ODM.Нашиот тим е страстен за истражување и иновации за да ја исполни нашата посветеност на клиентите и да го подобри искуството на клиентите во секој проект.

Со цел да ја исполниме визијата на компанијата „да бидеме дел од промовирањето на развојот на чистата енергетска инфраструктура и победнички со клиентите“, ние сè уште соработуваме со универзитетите и истражувачките институти, понатаму ќе спроведуваме технолошки иновации и оптимизација на производите, производи поедноставни и практични.

 

INJET New Energy е бренд „EVSE“ (Опрема за снабдување со електрични возила) на Sichuan Injet New Energy Co., Ltd. кој се посвети на иновациите, квалитетот и доверливоста во областите на енергетската индустрија.Со континуиран напор на професионалниот тим за истражување и развој и продажба и сервис, INJET New Energy веќе е способен да произведува секакви станици за полнење ЕВ и да им обезбеди на клиентите комплетно решение за полнење.Достапни се и OEM&ODM или помош за инженерска апликација.

ЗОШТО ДА НЕ ИЗБЕРЕТЕ НАС?

Сигурен систем за контрола на квалитет

Софтверскиот дел содржи плочка, контролен систем и контролер.Овие три дела имаат свои уникатни процедури за производство, кои мора да се следат за да се обезбеди целосна усогласеност со барањата за дизајн.

Целиот софтвер и хардвер може да се следат и следат со сериски број, датум на испорака, тест запис, запис за барање материјал, запис за тестирање на суровини и запис за набавка на суровини.Сè што правиме е да обезбедиме квалитет за да ги задоволиме потребите на нашите клиенти.

За време на секојдневното производство и производство, целиот процес е во согласност со ISO 9001 системот за обезбедување квалитет.

Нашите основни компоненти се произведени во нашата 22000 годинаработилници без прашина.Секоја постапка е со највисоки стандарди за да се обезбеди квалитет на производот.Електричните елементи треба да се чуваат во складиште со постојана влажност.Целата табла ќе биде обоена да биде отпорна на влага, прашина, отпорна на сол и антистатички.

INJET Нова фабрика Проект за главен план Renderings1-V1.0.0

Ексклузивен менаџер за продажба, менаџер за производство за да обезбеди услуга за повратен повик и квалитетна услуга за следење.
Зошто да изберете нас880 (1)
Обезбедете услуга за техничка обука, вклучувајќи обука за работа и обука за одржување
1.Два центри за истражување и развој лоцирани во Ченгду и Дејанг
Зошто да изберете нас929 (1)
微信图片_20200830122646

НезависенИстражување и развој

Имаме професионални тимови за истражување и развој со силна развојна способност.Веќе се применети 51 патент за дизајн, а бројот континуирано расте.

нашите патенти1

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Испратете ни ја вашата порака: