Фабрика и производители за најдобри станици за полнење на подот | вееју

домашни производи

Станици за полнење поставени на подот

Изграден сум за да ги поддржувам повеќето европски електрични возила со приклучокот за приклучоци IEC 62195-2 (тип 2), без оглед на мрежната поддршка на 1 фаза или 3 фази, можете да ги пронајдете вистинските полначи.

Паметни

OCPP 1.6 или 2.0.1 му овозможуваат да поддржува софтвер и да ги контролира далечинските сесии за полнење.

Безбедно

Отпорен на удари, заштита од прекумерна температура, заштита од краток спој, заштита од над и под напон, заштита од оптоварување, заштита од земја, заштита од пренапони.

Издржлив

Направен е за долгорочна услуга, отпорен на вода и дизајниран да работи на -30 до 55 ° C температура на околината, никогаш не плашете се од замрзнување или врела топлина.

ОЕМ и ОДМ

Корисникот може да прилагоди некои карактеристики, вклучувајќи боја, лого, функции, обвивка итн.

Карактеристики

 • Лесно е да се инсталира

  Треба да се поправите само со завртки и навртки и да ги поврзете електричните жици според упатството за книги.

 • Едноставно за полнење

  Приклучок и полнење или картичка за размена за полнење или контролирана од апликацијата, зависи од вашиот избор.

 • Компатибилен со сите ЕВ

  Изграден е да биде компатибилен со сите ЕВ-уреди со приклучоци од приклучок тип 2. Типот 1 е исто така достапен со овој модел

ПРИМЕНЛИВИ ДЕСТИНАЦИИ

 • Паркинг

  Привлечете возачи кои подолго паркираат и се подготвени да платат за да наплатат. Обезбедете удобно полнење за возачите на EV за да го зголемите вашиот ROI лесно.

 • Малопродажба и угостителство

  Создадете нови приходи и привлечете нови гости со тоа што вашата локација ќе биде стоп за одмор во EV. Зголемете ја својата марка и покажете ја својата одржлива страна.

 • Работно место

  Обезбедете ги станиците за полнење да ги охрабрат вработените да возат електрично. Поставете пристап до станицата само за вработените или понудете го на јавноста.

Технички параметри

 • Капацитет на полнење

  7kW, 11kW, 22kW, 43kW

 • Рејтинг на влез на моќност

  Еднофазна, 220VAC ± 15% , 3 фази 380VAC ± 15%, 16A и 32A

 • Излезен приклучок

  IEC 62196-2 (Тип 2) или SAE J1772 (Тип 1)

 • Конфигурации

  LAN (RJ-45) или Wi-Fi конекција, дополнителен додаток за средно мерење

 • Работна температура

  - 30 до 55 ℃ (-22 до 131) амбиент

 • Заштита на рејтингот

  IP 65

 • RCD

  Тип А или Тип Б.

 • Инсталација

  Пол монтиран

 • Тежина и димензија

  410 * 260 * 165 mm (12 кг) / 1400 * 200 * 100 (8 кг)

 • Сертификација

  CE (примена)

Како да ги инсталирате станиците за полнење на Wallbox?

壁挂式安装示意图

Испратете ни ја пораката до нас:

Контактирајте не

Weeyu едвај чека да ви помогне да ја изградите мрежата за полнење, контактирајте не за да добиеме примерок на услуги.

Испратете ни ја пораката до нас: