Фабрики и производители за најдобри специјални дизајни Станици за полнење Wallbox | вееју

домашни производи

Посебен дизајн станици за полнење Wallbox

Специјален дизајн за приклучок за приклучок Тип 1 и Тип 2, кој е за еднофазен. На располагање се 3,5 kw, 7kw и 10 kw. Можете исто така да изберете своја цртана слика за да ја прилагодите.

Паметни

OCPP 1.6 или 2.0.1 му овозможуваат да поддржува софтвер и да ги контролира далечинските сесии за полнење.

Безбедно

Отпорен на удари, заштита од прекумерна температура, заштита од краток спој, заштита од над и под напон, заштита од оптоварување, заштита од земја, заштита од пренапони.

Издржлив

Направен е за долгорочна услуга, отпорен на вода и дизајниран да работи на -30 до 55 ° C температура на околината, никогаш не плашете се од замрзнување или врела топлина.

ОЕМ и ОДМ

Корисникот може да прилагоди некои карактеристики, вклучувајќи боја, лого, функции, обвивка итн.

Карактеристики

 • Лесно е да се инсталира

  Треба да се поправите само со завртки и навртки и да ги поврзете електричните жици според упатството за книги.

 • Едноставно за полнење

  Приклучок и полнење или картичка за замена за полнење или контролирана од апликацијата, зависи од вашиот избор.

 • Компатибилен со сите ЕВ

  Изграден е да биде компатибилен со сите ЕВ-уреди со приклучоци од приклучок тип 1. Тип 2 е достапен и со овој модел

ПРИМЕНЛИВИ ДЕСТИНАЦИИ

 • Дома

  Погоден е за домашна употреба, лесен и мал

 • Малопродажба и угостителство

  Создадете нови приходи и привлечете нови гости со тоа што вашата локација ќе биде стоп за одмор во EV. Зголемете ја својата марка и покажете ја својата одржлива страна.

 • Работно место

  Обезбедете ги станиците за полнење да ги охрабрат вработените да возат електрично. Поставете пристап до станицата само за вработените или понудете го на јавноста.

Технички параметри

 • Капацитет на полнење

  3,5kW, 7kW, 10kW

 • Рејтинг на влез на моќност

  Еднофазна, 220VAC ± 15%, 16A, 32A и 40A

 • Излезен приклучок

  SAE J1772 (Тип 1) или IEC 62196-2 (Тип 2)

 • Конфигурации

  LAN (RJ-45) или Wi-Fi конекција

 • Работна температура

  - 30 до 55 ℃ (-22 до 131) амбиент

 • Заштита на рејтингот

  IP 65

 • RCD

  Тип Б.

 • Инсталација

  Монтиран на Wallид или поставен на столб

 • Тежина и димензија

  310 * 220 * 95 mm (7 кг)

 • Сертификација

  CE (Примена), UL (Примена)

Испратете ни ја пораката до нас:

Контактирајте не

Weeyu едвај чека да ви помогне да ја изградите мрежата за полнење, контактирајте не за да добиеме примерок на услуги.

Испратете ни ја пораката до нас: